Stand lez-kat schakelaar

Specifieke zaken omtrent het rijden op LPG kunnen hier geplaatst worden zodat we alle zaken omtrent LPG hier verzameld hebben staan.

Moderator: Benz-man

Plaats reactie
polle58
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Berichten: 19
Lid geworden op: 10 okt 2017, 14:01
Roepnaam: Eddy
Type wagen: 300SE
Bouwjaar: 1986
LPG: Ja

Stand lez-kat schakelaar

Bericht door polle58 »

Ben sinds kort in bezit van Mercedes 300SE, van 1986, met een zes culinder motor dus.
Deze wagen heeft LPG ingebouwd. Ben er best tevreden over, loopt prima zowel op benzine als LPG.
Laatst was ik toch wat aanhet kijken onder de motorkap en vond daar een kleine keuzeschakelaar op met als opschrift lez-kat en deze heeft als standen; 1,2,3,5,7,N,S.
Een beetje opzoekwerk leerde dat dit te maken heeft met afstelling voor octaangehalte. Als ik het juist hebt staat N voor octaangehalte van 98 en heeft LPG nog een hoger octaangehalte.
De schaklelaar staat momenteel echter op S ingesteld.
Voorlopig heb ik hem zo maar laten staan, wou toch eerst eens advies inwinnen temeer daar hij nu probleemloos start en loopt.
Trouwens hoe verdraai je eingelijk die schakelaar, heb toch eesn geprobeerd er beweging in te krijgen, maar ik durf er niet goed echt kracht op te zetten, maar op eerste zicht krijg je daar niet vlug beweging in.
Gebruikersavatar
RD500SEC
Diamant Boarder
Diamant Boarder
Berichten: 1571
Lid geworden op: 03 aug 2011, 21:47
Roepnaam: Richard
Type wagen: 500SEC
Bouwjaar: 1985
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens: 190E 2.6 aut.
Locatie: Gem. Schagen

Re: Stand lez-kat schakelaar

Bericht door RD500SEC »

De schakelaar staat goed, ik zou er niet aankomen, maar als je hem wel wilt verstelen, eerst omhoog trekken, dan in de gewenste stand zetten en weer indrukken.
polle58
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Berichten: 19
Lid geworden op: 10 okt 2017, 14:01
Roepnaam: Eddy
Type wagen: 300SE
Bouwjaar: 1986
LPG: Ja

Re: Stand lez-kat schakelaar

Bericht door polle58 »

Ok, bedankt, ga ik afblijven dan, dat weten we dan ook alweer
Plaats reactie